Wytrawianie / Oczyszczanie / Dekaping to operacja chemiczna, która polega na usuwaniu warstw powierzchniowych materiału za pomocą kwasów lub zasad. W przypadku materiałów metalowych, dekapowanie usuwa powierzchniową warstwę tlenków lub innych zanieczyszczeń, aby powierzchnia metalu była odpowiednia do pokrycia emalią.
Proces dekapowania ma określony czas trwania, który zależy od objętości i wymiarów zbiornika.
Po zakończeniu procesu dekapowania, wszystkie elementy są poddawane kontroli wizualnej, aby sprawdzić skuteczność procesu.
Poniżej przedstawione są przykłady zbiorników, których proces dekapowania musi zostać przeprowadzony lub powtórzony z powodu pozostałości rdzy na powierzchni blachy.
Poniżej przedstawione są natomiast przykłady zbiorników, których proces dekapowania został pomyślnie zakończony.
Po odkwaszeniu / dekapowaniu wewnętrzna powierzchnia obrabianego elementu przybiera porowaty wygląd, umożliwiając szkliwu mocne związanie z podłożem.
Przed nałożeniem szkliwa należy przeprowadzić:
Głównym celem szkliwienia jest „ochrona” elementu i nadanie mu po jego zastosowaniu atrakcyjnego i błyszczącego wyglądu.
Suszenie zbiorników przeznaczonych do emaliowania przeprowadza się tylko wtedy, gdy emalie zostały nałożone w postaci płynnej.
Celem procesu suszenia jest usunięcie wody zarobowej z uformowanego materiału w dokładnie kontrolowany sposób, tak aby zapewnić integralność i regularność kształtu i rozmiaru.
Usuwanie wody odbywa się w dwóch odrębnych etapach:
Generalny Dystrybutor: Wenteo Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 62, 63-400 Ostrów Wielkopolski. NIP 6222779553
© Pompeo 2024 | Polityka prywatności